AccessBank regional filial şəbəkəsini genişləndirir
Bakı, 19 yanvar 2009-cu il. AccessBank Azərbaycanın cənubunda – Cəlilabad şəhərində öz yeni filialını açdı. Bu filialın açılması ilə filial şəbəkəsinin daha da genişlənməsi və «AccessBank»ın filiallarının sayının 21-ə çatması ilə bərabər, məhz regional filial şəbəkəsi genişlənib. «AccessBank»ın filial şəbəkəsi ilbəil daha çox regionu əhatə edir. Bununla bank, paytaxtdan kənarda yaşayan əhali üçün bank məhsullarından istifadə imkanı yaradır, ən əsası isə, regionlarda biznesin inkişafına yardım göstərir. Bu, təsisçilərin bankın qarşısına qoyduğu ən ümdə məqsədlərdən biridir.
Filiallarda həm fiziki, həm də hüquqi şəxs olan müştərilər üçün tam çeşidli xidmətlər göstərilir – bu xidmətlərə beynəlxalq pulköçürmə sistemləri, hesabların və depozitlərin açılması, VİSA plastik kartları, kiçik biznes və istehlak kreditlərinin verilməsi daxildir.
Filialın rəhbəri vəzifəsinə «AccessBank»ın təcrübəli mütəxəssisi, Azərbaycan Milli Bankında attestasiyadan müvəffəqiyyətlə keçmiş Rəhman Əliyev təyin olunub.
«AccessBank»ın Baş Meneceri Endryu Pospilovski yeni filialın açılmasını təqdir edərək bildirib: “Cəlilabadda filialın açılması bankın ümumi strategiyasında atılmış zəruri addımdır – burada məqsəd kiçik biznes üçün, eləcə də bütünlüklə Azərbaycan ərazisində ölkə əhalisinə maliyyə xidmətlərinin göstərilməsindən ibarətdir. Maliyyə xidmətlərindən istifadə olunmasının təmin edilməsi və bütünlüklə Respublikada iqtisadiyyatın qeyri-neft sektorunun inkişaf etdirilməsi bankımızın və səhmdarlarımızın əsas prioritetidir”.

AccessBank expands regional branch network
Baku, January 19, 2009. AccessBank has opened a new branch in Jalilabad, a town located in the south of Azerbaijan. The opening of this new branch not only increases the number of branches to twenty-one but also extends AccessBank’s regional branch network. Each year AccessBank’s branch network expands to cover more regions of Azerbaijan. With this continual expansion, the bank offers people living outside of the capital full access to banking products and, in particular, supports business development in the regions, which is one of the main objectives of AccessBank’s shareholders.
The new Jalilabad branch provides a full range of services for legal entities and individuals, including international money transferring systems, current and deposit accounts, VISA plastic cards as well as disbursement of small business and retail loans.
Rahman Aliyev, an experienced AccessBank employee, has been appointed as the Branch Manager of the new Jalilabad branch, after having successfully passed the National Bank of Azerbaijan’s attestation.
Dr. Andrew Pospielovsky, General Manager of AccessBank, greeting the opening of the new branch said: “Opening the new branch in Jalilabad is an important step in the general strategy of the bank to provide access to financial services to small business and Azerbaijanis throughout the country. Increasing access to financial services and developing the non-oil sector of the economy of Azerbaijan are the main priorities of our bank and its shareholders.”