Bakı, 2 mart 2009-cu il. Bu gün AccessBank, fevral ayında Azərbaycan sahibkarlarına, 20 milyon ABŞ dolları məbləğdə 6,500-dən çox kreditin verildiyini elan etdi. AccessBank-ın tarixində bu, bankın 1 ay ərzində verdiyi mikrokreditlərin ən yüksək miqdar və məbləğ göstəricisidir. Rekord sayda mikrokreditlərə, 4.5 milyon ABŞ dollarından artıq məbləğdə 2,000-dən artıq aqrokredit daxildir ki, bu da yeni aylıq rekorddur. Bu rekordun əldə olunmasına, fevral ayında Gəncə regionunda 900-dən artıq sahibkara kredit verən AccessBank-ın Gəncə filialıın böyük rolu olub. Mikrokreditləşmə vasitəsi ilə AccessBank bütünlüklə Azərbaycanda, xüsusən də regionlarda kiçik müəssisələrin inkişafına böyük töhfə verir və bu yolla yeni iş yerlərin açılmasına və iqtisadiyyatın difersifikasiyasına kömək edir.
Baş Menecer Endryu Pospilovski qazanılmış rekordları təqdir edərək dedi: “Biz məhsullarımıza olan tələbatın rekord həddə olduğunu hiss edirik, çünki dünya maliyyə böhranı səbəbindən bir çox təşkilatlar verdikləri kreditləri məhdudlaşdırmağa məcbur olublar. Biz fəxr edirik ki, bu cür mürəkkəb şəraitdə AccessBank Azərbaycanda kiçik sahibkarlıq nümayəndələrinə zəruri maliyyə yardımı göstərməyə və bununla da ölkədə etibarlı biznes tərəfdaşı olduğunu nümayiş etdirməyə qadirdir”.

AccessBank бьёт новые рекорды в микрокредитовании
В феврале AccessBank выдал микрокредитов на сумму 20 миллионов долларов США – это рекорд достигнутый за месяц.
Баку, 2 марта 2009 год. Сегодня AccessBank объявил о выдаче в феврале предпринимателям Азербайджана более 6,500 микрокредитов на сумму 20 миллионов долларов США. За всю историю AccessBank-а это наивысший показатель количества и суммы микрокредитов, выданных в течение одного месяца. Рекордное количество микрокредитов включает более 2,000 агрокредитов на сумму более 4.5 миллионов долларов США, что также является новым рекордом. B этoм рекордном достижении большую роль сыграл Гянджинский филиал AccessBank-а, в феврале только один этот филиал, выдал кредиты в Гянджинском регионе более 900 предпринимателям. Посредством микрокредитования AccessBank вносит значительный вклад в развитие малых предприятий во всём Азербайджане в целом и особенно в регионах, помогая тем самым открыть новые рабочие места и диверсифицировать экономику.
Генеральный Менеджер Эндрю Поспиловски, приветствуя достигнутые рекорды, сказал: «Мы испытываем рекордный спрос на наши продукты, так как в силу мирового финансового кризиса многие организации вынуждены ограничивать выдачу собственных кредитов. Мы гордимся тем, что в этих трудных условиях AccessBank способен предоставлять необходимое финансирование представителям малого предпринимательства в Азербайджане, и тем самым еще раз демонстрировать, что мы являемся надежным партнёром Азербайджанскому бизнесу».