AccessBank hamıya ən yüksək faizlər ödəyir
Bakı, 11 mart 2009-cu il. Bu gün AccessBank depositlər üzrə faizlər siyasətində dəyişikliklər aparıldığını elan etdi – bundan sonra AccessBank-da bütün depozit əmanətçiləri, qoyduqları əmanətlərin məbləğindən asılı olmayaraq, faizləri ən yüksək səviyyədə alacaqlar. Başqa sözlə, indiyədək bankda mövcud olan və hələ də əksər banklarda davam edən məbləğ məhdudiyyəti aradan qaldırılıb. Bu addımla bank rəhbərliyi AccessBank-ı əhalinin bütün təbəqələri üçün daha da əlverişli banka çevirmək və maddi status məhdudiyyətini aradan qaldırmaq məqsədi daşıyır.
AccessBank-ın Baş Meneceri, cənab Endryu Pospilovski bu dəyişiklikləri təqdir edərək bildirib: «Dünyanın əksər bankları kiçik əmanətlərə, böyük əmanətlərdən fərqli olaraq daha az faiz verir. Biz hər bir əmanətçini dəyərləndiririk və indi 50 və ya 5 000 manat əmanət yatırmasından asılı olmayaraq, hər bir kəs bizdən ən yüksək faizlər alacaq. Beləliklə, biz bir daha əlverişli bank olmaq missiyamızı həyata keçiririk».
Qeyd etmək lazımdır ki, bu gün AccessBank-ın depozit əmantləri üzrə təklif etdiyi şərtlər, respublikanın bank sektorunda ən əlverişli şərtlərdəndir. Məhz əlverişli şərtlər və AccessBank-ın Azərbaycanın ən etibarlı özəl bankı kimi tanınması sayəsində depozit portfeli 2008-ci il ərzində, əvvəlki illə müqayisədə 91% artıb. Dünya maliyyə bazarındakı vəziyyəti nəzərə alaraq, bu artım xüsusi əhəmiyyət kəsb edir.

AccessBank выплачивает всем самые высокие проценты
Баку, 11 марта 2009-го года. AccessBank сегодня объявил об изменении в процентной политике по депозитам - отныне в AccessBank все депозитные вкладчики будут получать проценты по самой высокой шкале вне зависимости от суммы вклада. Иными словами, полностью ликвидировано разграничение по сумме, которое существовало до сих пор, и продолжает существовать в большинстве банков. Данный шаг был предпринят руководством банка с целью сделать AccessBank еще более доступным для всех слоев населения и убрать разграничения по материальному статусу.
Генеральный Менеджер AccessBank, г-н Эндрю Поспиловски, приветствуя данные изменения, заявил: «Большинство банков мира выплачивают за мелкие вклады более низкие проценты чем за крупные. Мы ценим каждого вкладчика и теперь каждый будет получать от нас самые высокие проценты, независимо от того вкладывает ли он 50 или
5 000 манат. Таким образом, мы еще раз внедряем в жизнь нашу миссию быть доступным банком».
Стоит отметить, что на сегодняшний день условия предлагаемые «AccessBank»-ом по депозитным вкладам являются одними из самых лучших в банкoвском секторе рeспублики. Именно в результате выгодных условий и признанием «AccessBank»-а самым надежным частным банком Азербайджана, депозитный портфель за 2008-й год вырос на 91% по сравнению с предыдущим годом. Этот рост особенно впечатляет учитывая ситуацию возникшую на мировом финансовом рынке.