AccessBank hamıya ən yüksək faizlər ödəyir
Bakı, 11 mart 2009-cu il. Bu gün AccessBank depositlər üzrə faizlər siyasətində dəyişikliklər aparıldığını elan etdi – bundan sonra AccessBank-da bütün depozit əmanətçiləri, qoyduqları əmanətlərin məbləğindən asılı olmayaraq, faizləri ən yüksək səviyyədə alacaqlar. Başqa sözlə, indiyədək bankda mövcud olan və hələ də əksər banklarda davam edən məbləğ məhdudiyyəti aradan qaldırılıb. Bu addımla bank rəhbərliyi AccessBank-ı əhalinin bütün təbəqələri üçün daha da əlverişli banka çevirmək və maddi status məhdudiyyətini aradan qaldırmaq məqsədi daşıyır.
AccessBank-ın Baş Meneceri, cənab Endryu Pospilovski bu dəyişiklikləri təqdir edərək bildirib: «Dünyanın əksər bankları kiçik əmanətlərə, böyük əmanətlərdən fərqli olaraq daha az faiz verir. Biz hər bir əmanətçini dəyərləndiririk və indi 50 və ya 5 000 manat əmanət yatırmasından asılı olmayaraq, hər bir kəs bizdən ən yüksək faizlər alacaq. Beləliklə, biz bir daha əlverişli bank olmaq missiyamızı həyata keçiririk».
Qeyd etmək lazımdır ki, bu gün AccessBank-ın depozit əmantləri üzrə təklif etdiyi şərtlər, respublikanın bank sektorunda ən əlverişli şərtlərdəndir. Məhz əlverişli şərtlər və AccessBank-ın Azərbaycanın ən etibarlı özəl bankı kimi tanınması sayəsində depozit portfeli 2008-ci il ərzində, əvvəlki illə müqayisədə 91% artıb. Dünya maliyyə bazarındakı vəziyyəti nəzərə alaraq, bu artım xüsusi əhəmiyyət kəsb edir.

AccessBank is offering their highest interest rates to all clients, irrespective of the deposit size
Baku, March 11, 2009. Today AccessBank announced a change in its interest rate policy for deposits. Now all depositors at AccessBank will receive the highest interest rates offered by the bank, regardless of the deposited amount. This means that AccessBank has abolished the differentiation of interest rates based on the amount of the deposit, which is practiced by most banks. This step was made by the bank management to make AccessBank more accessible for all people and to help people, no matter their level of income.
Dr. Andrew Pospielovsky, the General Manager of AccessBank, noting these changes, said, “Most banks, both in Azerbaijan and abroad, pay higher interest rates relative to deposit size. We value each and every depositor at AccessBank, and therefore pay the same interest rates to all our clients, whether they deposit AZN 50 or 50,000. This furthers our mission of being a truly accessible bank.”
Presently the deposit terms offered by AccessBank are among the best in the Azerbaijan banking sector. Our competitive terms combined with the confidence we inspire in our depositors led to a 91% increase in deposits in 2008. This increase is particularly significant considering the present conditions on global financial markets.