AccessBank Salyan şəhərində özünün yeni filialını açdı.
Bakı, 2 aprel 2009 il. «AccessBank» Salyan şəhərində özünün yeni filialını açdı. Bu filialın açılması ilə filial şəbəkəsi daha da genişləndi və indi AccessBank filiallarının sayı artıq 22-yə çatdı.
Regionda daha bir filial açmaqla AccessBank, paytaxtdan kənarda yaşayan əhalinin daha çox hissəsinə bütün bank xidmətlərindən asanlıqla istifadə etmək, xüsusən də, biznes-kreditlərin alınması yolu ilə öz sahibkarlıq fəaliyyətini daha da inkişaf etdirmək üçün əlverişli imkan yaratdı. Xüsusilə, AccessBank-ın bir çox regional filialları, əsasən də Gəncə və Şəki şəhərlərində yerləşən filiallar verilən kreditlərin sayına görə liderdir, bu isə yerli sahibkarların bankın dəstəyinə ehtiyacı olmasını bir daha nümayiş etdirir.
AccessBank-ın Baş Meneceri Endryu Pospilovski yeni filialın açılışını təqdir edərək dedi: «Salyan filialının açılması bankın ümumi strategiyasında atılan zəruri addımdır və bu, bütünlüklə Azərbaycan ərazisində ölkə əhalisinin maliyyə xidmətlərindən istifadəsini asanlaşdırmaq məqsədi daşıyır. Maliyyə xidmətlərindən istifadə olunmasının asanlaşdırılması və bütünlüklə respublikada iqtisadiyyatın qeyri-neft sektorunun inkişaf etdirilməsi Bankımızın və səhmdarlarımızın əsas prioritetidir.».
Bütün başqa filiallarda olduğu kimi, Salyan filialında da həm fiziki, həm də hüquqi şəxslər üçün tam çeşidli xidmətlər göstərilir – buraya hesabların açılması, depozitlər, VISA plastik kartları, eləcə də həm kiçik, həm də orta həcmli kreditlərin, istehlak kreditlərinin verilməsi, çoxsaylı pulköçürmə sistemləri və kassa əməliyyatları daxildir.

AccessBank opens another regional branch
Baku, April 2, 2009. AccessBank has opened a new branch in the town of Salyan. The opening of this new branch not only increases the number of branches to twenty-two but also extends AccessBank’s regional branch network.
Each year AccessBank’s branch network expands to cover more regions of Azerbaijan. With this continual expansion, AccessBank offers people living outside of the capital full access to banking products and, in particular, supports business development in the regions through the disbursement of business loans. Many AccessBank regional branches, especially those in Sheki and Ganja, are leaders in the number of loans disbursed, which demonstrates the demand of local entrepreneurs.
Dr. Andrew Pospielovsky, General Manager of AccessBank, greeting the opening of the new branch said: “Opening of the new branch in Salyan is an important step in the general strategy of the bank to provide access to financial services to small business and Azerbaijanis throughout the country. Increasing access to financial services and developing the non-oil sector of the economy of Azerbaijan are the main priorities of our bank and its shareholders.”
The Salyan branch, like all other branches, provides a full range of services for legal entities and individuals, including international money transferring systems, current and deposit accounts, VISA plastic cards as well as disbursement of small business and retail loans.