AccessBank Müştərilərin Mühafizəsi üzrə Kampaniyaya qoşulub
Bakı, 15 may 2009-cu il. Bu gün AccessBank Müştərilərin Mühafizəsi üzrə Beynəlxalq Kampaniyaya qoşulduğunu elan etdi. Bu kampaniya, 2009-cu ilin baharında, maliyyə xidmətləri sahəsində liderlik edən təşkilatların birgə təşəbbüsü nəticəsində başlanıb və «The Center for Financial Inclusion» (Maliyyə Xidmətlərindən İstifadənin Genişləndirilməsi Mərkəzi) tərəfindən aparılır. Müştərilərin Mühafizəsi üzrə Kampaniya, bütün dünyada fəaliyyət göstərən maliyyəçilər tərəfindən gəlir səviyyəsi aşağı olan müştəriləri əlverişsiz maliyyə xidmətlərindən mühafizə etmək və onlara ədalətli xidmət göstərilməsini təmin etmək məqsədi ilə yaradılıb.
Bu kampaniyaya qoşulmaqla AccessBank, müştərilərin mühafizəsi üzrə 6 prinsipə riayət etdiyini nümayiş etdirib – bu prinsiplərə ifrat borclanmaya yol verilməməsi, şəffaf və obyektiv qiymət siyasəti, borcların toplanması üzrə loyal sistem, etik münasibət, şikayətlərin aradan qaldırılması üzrə effektif mexanizm və müştəri haqqında məlumatların məxfiliyi daxildir.
Baş Menecer Endryu Pospilovski AccessBank-ın bu kampaniyaya qoşulmasını elan edərək deyib: «2002-ci ildə yarandığı gündən başlayaraq, AccessBank öz biznesini bütünlüklə “Məsul bankçılıq” prinsipləri üzərində qurub və kampaniyanın 6 prinsipinə, xüsusilə qiymətqoyma prosesinin və bizim bütün əməliyyatlarımızın şəffaflığı, müştərilərimizin ifrat borclanmasına yol verilməməsi və ən yüksək etik normalara riayət olunması prinsiplərinə sadiq qalıb. Biz bu kampaniyaya qoşulub onu dəstəkləməyimizlə fəxr edirik və ona riayət etdiyimizi nümayiş etdiririk».

AccessBank joins Campaign for Client Protection
Baku, May 15, 2009. Today, AccessBank announced that it has joined the International Campaign for Client Protection. The Campaign was launched in the spring of 2009 as a collaborative initiative endorsed and led by leaders in the financial services industry and hosted by The Center for Financial Inclusion. The Campaign for Client Protection seeks to unite microfinance providers worldwide to ensure that low-income clients are protected from harmful financial products and are treated fairly. By joining the campaign AccessBank publicizes its commitment to six client protection principles, which include: avoidance of over-indebtedness, transparent pricing, appropriate collections practices, ethical staff behavior, mechanisms for redress of grievances, and privacy of client data.
General Manager Andrew Pospielovsky announcing that AccessBank has joined the campaign, said “From its foundation in 2002, AccessBank has built all its business on the principles of responsible banking, including the six principles endorsed by the campaign, especially transparency in pricing and all our operations, not over-indebting our clients, and on pursuing the highest ethical standards. We are proud to be joining and supporting this campaign and publicizing our commitment”.