Bakı, 05 iyun 2009-cu il. «2009 Financial Times Sustainable Banking Awards» AccessBank-ı Şərqi Avropanın inkişaf edən bazarlarında 3 əsas sabit banklardan biri kimi tanıyıb. Bu bəyanat Londonda keçirilmiş «2009 Financial Times Sustainable Banking» Konfransında səslənib – dünyanın maliyyə liderləri bu konfransda iştirak edərək bütün dünyada baş verən əsas problemləri müzakirə ediblər.
AccessBank-ın Baş Meneceri Endryu Pospilovski deyib: “Beynəlxalq «Financial Times» mətbu orqanı tərəfindən, ikişaf edən dünyanın ən sabit banklarından biri statusuna layiq görülməsi AccessBank üçün böyük şərəfdir. Bu bəyanat AccessBank-ın bütün iqtisadi səviyyələrdə müştərilərin bank tələbatlarını ödəmək missiyasını növbəti dəfə təsdiq edir. Hazırki iqtisadi mühitə baxmayaraq, AccessBank sübut edib ki, şüurlu və məsul bankçılıq mükəmməl bankçılıq deməkdir və bu, davamlı yüksəlişə və inkişafa kömək edir.”
Artıq 4 illik müddətdə mövcud olan bu təltifat, öz əməliyyatlarında, sosial sahədə, eləcə də ətraf mühitin mühafizəsi və korporativ idarəetmənin təmin olunması sahələrində sabitliyin yaradılması ilə əlaqədar vəzifələrin yerinə yetirilməsində innovasiya və liderlik nümayiş etdirmiş banklar və maliyyə təşkilatları üçün nəzərdə tutulub. Beş kateqoriyaya məxsus olan qaliblər, o cümlədən AccessBank-ın daxil olduğu, İnkişaf edən Bazarların Sabit Bankları, dünyanın 42 ölkəsindən 117 təşkilatın təqdim etdiyi 165 ərizə əsasında seçilib.

«Financial Times» признала AccessBank одним из самых устойчивых банков
Баку, 05 июня, 2009. AccessBank, признан одним из трёх самых устойчивых банков на развивающихся рынках всей Восточной Европы. Об этом было объявлено на конференции «2009 Financial Times Sustainable Banking», проведённой в Лондоне, на которой собрались финансовые лидеры со всего мира с целью обсуждения проблем финансового сектора.
Генеральный Менеджер AccessBank-а Эндрю Поспиловски сказал: “Для AccessBank-а большая честь получить от международного издания «Financial Times» статус одного из самых устойчивых банков развивающихся экономик. Это заявление в очередной раз подтверждает миссию AccessBank-а удовлетворить банковские потребности клиентов на всех экономических уровнях. Невзирая на нынешний экономический климат, AccessBank продемонстрировал, что разумный и ответственный банкинг – это одновременно банкинг способствующий продолжительному росту и развитию”.
Эта награда, существующая уже четвёртый год, предназначена для банков и финансовых организаций, продемонстрировавших при осуществлении собственных операций лидерство и инновации, для обеспечения устойчивости в социальной сфере, а также в сферах защиты окружающей среды и корпоративного управления. Победители из пяти категорий, в том числе Устойчивые Банки Развивающихся Экономик, среди которых был признан AccessBank, были отобраны среди 165 заявок от 117 организаций из 42-х стран мира.