AccessBank Lökbatandakı topdansatış bazarlarına xidmət göstərmək üçün “Aeroport” filialını Badamdar qəsəbəsinə köçürdü.
Bakı, 23 iyun 2009. AccessBank öz keçmiş “Aeroport” filialının adını dəyişərək onu Badamdar qəsəbəsinə köçürdü. Bu addım, ötən ay Azərbaycanın Lökbatanda yerləşdirilən əsas topdansatış bazarlarına xidmət göstərilməsi üçün atılıb. İndi AccessBank-ın filial şəbəkəsi 22 filialdan ibarətdir.
AccessBank-ın Baş Menecer Endryu Pospilovski deyib: «Ötən ay Azərbaycanın əsas topdansatış bazarları aeroport ərazisindən Lökbatana – şəhərin əks tərəfinə köçürülüb. AccessBank bu bazarların iqtisadiyyat üçün zəruri rol oynadığını nəzərə alaraq, buna operativ cavab kimi öz filialını bazarın yaxınlığındakı yeni binaya köçürüb. Beləliklə, AccessBank Azərbaycan biznesi üçün etibarlı tərəfdaş olduğunu bir daha real əməllərlə sübut edib.»
“Badamdar” filialı, sahibkarlardan əlavə, həmçinin yerli əhaliyə də xidmət göstərəcək. Filialda tam çeşidli bank xidmətləri, o cümlədən cari və depozit hesabları, pulköçürmə sistemləri, istehlak və biznes kreditləri, eləcə də VISA plastik kartları təqdim olunub.
Qeyd etmək lazımdır ki, 22 filialın hamısı cəmi 6 il ərzində, yəni bankın fəaliyyətə başladığı vaxtdan etibarən açılıb və bu, inkişaf tempinin çox sürətli olmasından xəbər verir. Yeni filialın açılması ilə Bakı şəhərində yerləşən filialların sayı 11-ə çatıb – bunlar “Mərkəzi”, “Babək”, “20 Yanvar”, “Xalqlar Dostluğu”, “Azadlıq”, “Elmlər Akademiyası”, “Səbail”, “Bülbül”, “Bakıxanov”, “Mərdəkan” və “Badamdar” filiallarıdır, daha 11 filial isə Respublikanın ən böyük şəhərlərində - Sumqayıt, Gəncə, Şəki, Lənkəran, Xaçmaz, Qazax, Mingəçevir, Zaqatala, Xırdalan, Cəlilabad və Salyan şəhərlərində yerləşir.

AccessBank relocates branch for wholesale markets
Baku, June 23, 2009. AccessBank has relocated its former Airport Branch to new premises in Badamdar, a suburb of Baku. This was done to serve the main wholesale markets of Azerbaijan, which were relocated to Lokbatan (near Badamdar) last month. Following the relocation, AccessBank now has 22 branches in Azerbaijan.
AccessBank General Manager, Dr. Andrew Pospielovsky, said,”Last month the main wholesale markets of Azerbaijan were relocated from the Airport area to Lokbatan, which is on the opposite edge of the city. AccessBank recognizes the importance of these markets for the economy of Azerbaijan and responded by relocating its branch to new premises close to the markets. In such a way, AccessBank again demonstrates through real actions that it is Azerbaijan’s reliable business partner.”
The Badamdar Branch will be a full service branch, and will offer a full range of banking services not just to businesses in the market, but to other businesses and residents in the area. These services include current and deposit accounts, money-transfer systems, consumer loans, and VISA plastic cards.
AccessBank has now establiehsed 22 branches in six-years since opening of the bank, attesting to the bank’s rapid development. The opening of the new branch increases the number serving Baku and Absheron to 11-branches, consisting of the Central, Babek, 20th January, Khalglar Dostlughu, Azadlig, Elmlar Akademiyasi, Sabail, Bul-Bul, Bakikhanov, Mardakan and Badamdar branches. Additionally, another 11 branches are located in the biggest cities of the country: Sumgayit, Gandja, Shaki, Lankaran, Khachmaz, Gazakh, Mingachevir, Zagatala, Khirdalan, Jalilabad and Salyan.