AccessBank Lökbatandakı topdansatış bazarlarına xidmət göstərmək üçün “Aeroport” filialını Badamdar qəsəbəsinə köçürdü.
Bakı, 23 iyun 2009. AccessBank öz keçmiş “Aeroport” filialının adını dəyişərək onu Badamdar qəsəbəsinə köçürdü. Bu addım, ötən ay Azərbaycanın Lökbatanda yerləşdirilən əsas topdansatış bazarlarına xidmət göstərilməsi üçün atılıb. İndi AccessBank-ın filial şəbəkəsi 22 filialdan ibarətdir.
AccessBank-ın Baş Menecer Endryu Pospilovski deyib: «Ötən ay Azərbaycanın əsas topdansatış bazarları aeroport ərazisindən Lökbatana – şəhərin əks tərəfinə köçürülüb. AccessBank bu bazarların iqtisadiyyat üçün zəruri rol oynadığını nəzərə alaraq, buna operativ cavab kimi öz filialını bazarın yaxınlığındakı yeni binaya köçürüb. Beləliklə, AccessBank Azərbaycan biznesi üçün etibarlı tərəfdaş olduğunu bir daha real əməllərlə sübut edib.»
“Badamdar” filialı, sahibkarlardan əlavə, həmçinin yerli əhaliyə də xidmət göstərəcək. Filialda tam çeşidli bank xidmətləri, o cümlədən cari və depozit hesabları, pulköçürmə sistemləri, istehlak və biznes kreditləri, eləcə də VISA plastik kartları təqdim olunub.
Qeyd etmək lazımdır ki, 22 filialın hamısı cəmi 6 il ərzində, yəni bankın fəaliyyətə başladığı vaxtdan etibarən açılıb və bu, inkişaf tempinin çox sürətli olmasından xəbər verir. Yeni filialın açılması ilə Bakı şəhərində yerləşən filialların sayı 11-ə çatıb – bunlar “Mərkəzi”, “Babək”, “20 Yanvar”, “Xalqlar Dostluğu”, “Azadlıq”, “Elmlər Akademiyası”, “Səbail”, “Bülbül”, “Bakıxanov”, “Mərdəkan” və “Badamdar” filiallarıdır, daha 11 filial isə Respublikanın ən böyük şəhərlərində - Sumqayıt, Gəncə, Şəki, Lənkəran, Xaçmaz, Qazax, Mingəçevir, Zaqatala, Xırdalan, Cəlilabad və Salyan şəhərlərində yerləşir.

AccessBank переместил филиал для оптовых базаров в Локбатане.
AccessBank переместил филиал «Аэропорт» в поселок Патамдарт для обслуживания оптовых базаров в Локбатане.
Баку, 23 июня 2009. AccessBank, переместил и переименовал свой бывший филиал «Аэропорт» в поселок Патамдарт. Это было сделано для обслуживания главных Азербайджанских оптовых базаров, которые были перемещены в Локбатан в прошлом месяце. Филиальная сеть AccessBank-а теперь составляет двадцать два филиала.
«В прошлом месяце главные оптовые базары Азербайджана были перемещены из района аэропорта в Локбатан, на противоположном конце города. AccessBank, осознавая важную роль этих базаров для экономики, оперативно отреагировал и переместил свой филиал в новое помещение вблизи базара. Таким образом, AccessBank еще раз на реальных действиях продемонстрировал, что является надежным партнером для азербайджанского бизнеса» - сказал генеральный менеджер AccessBank Эндрю Поспиеловски.
Помимо предпринимателей, филиал «Патамдарт» будет также обслуживать местное население. В филиале предоставлен полный спектр банковских услуг, включая текущие и депозитные счета, системы денежных переводов, потребительские и бизнес кредиты, а также пластиковые карты Visa.
Стоит отметить, что все двадцать два филиала были открыты всего за шесть лет, т.е. с момента начала деятельности банка, а это говорит об очень бурном темпе развития. С открытием нового филиала число Бакинских филиалов достигло одиннадцати - «Центральный», «Бабек», «20 Января», «Халглар Достлугу», «Азадлыг», «Элмляр Академиясы», «Сабаил», «Бюль-Бюль», «Бакиханов», «Мардакан» и «Патамдарт» и еще одиннадцать находятся в крупнейших городах Республики – в Сумгаите, Гяндже, Шеки, Ленкоране, Хачмазе, Газахе, Мингечевире, Загатале, Хырдалане, Джалилабаде, Сальяне.