AccessBank-ın deposit portfeli 200% artıb
AccessBank-ın artım dinamikası bank xidmətləri bazarının orta inkişaf tempini əhəmiyyətli dərəcədə üstələyir. Dünya maliyyə sektorundakı vəziyyətin kifayət qədər mürəkkəb olmasına baxmayaraq, 2009-cu il ərzində AccessBank özünün bazardakı mövqeyini bir çox fəaliyyət istiqamətləri üzrə daha da möhkəmləndirib. Bunun aşkar göstəricisi kimi, bankın depozit portfelinin 2009-cu ilin əvvəli ilə müqayisədə 200% artaraq 80 milyon ABŞ dollarını ötdüyünü qeyd etmək olar. Bu cür sürətli artım, dünya maliyyə böhranı şəraitində bankın öz sabitliyini nümayiş etdirməsi ilə şərtlənir.
AccessBank-ın Baş Menecer Endryu Pospilovski bu nəticələri şərh edərək deyib: “Təqdirəlayiq haldır ki, hal-hazırda Azərbaycan əhalisi bankda əmanətlərə sahib olmaq, öz gələcəyinin təmin olunması üçün işini ehtiyatlı tutmaq barədə ciddi düşünür. İngiltərədə dedikləri kimi “Yağmurlu gün üçün ehtiyyat saxlamaq lazımdır”.

Депозитный портфель AccessBank вырос на 200%
Динамика роста AccessBank-а существенно опережает средний темп развития рынка банковских услуг. В течение 2009-го года AccessBank еще больше укрепил свои позиции на рынке по многим направлениям деятельности, несмотря на то, что было достаточно сложное положение в мировом финансовом секторе. Ярким показателем этого является то, что депозитный портфель банка по сравнению с началом 2009-го года уже вырос на 200% и превысил 80 миллионов долларов США. Такой бурный рост обусловлен тем, что банк продемонстрировал свою стабильность во время мирового финансового кризиса.
Генеральный Менеджер AccessBank Эндрю Поспиловски, комментируя эти результаты сказал: «Я приветствую то, что население Азербайджана сейчас активно начало думать о том, чтобы иметь вклад в банке, иметь запас чтобы гарантировать свое будущее. Как говорят в Англии «отложить на случай дождливого дня». |