AccessBank-ın Depozitləri  210% artdı
Bakı, 19 yanvar, 2010-cu il. Əldə olunmuş nailiyyətləri nəzərə alaraq 2009-cu il də AccessBank üçün  əvvəlki illər kimi məhsuldar olduğunu demək lazımdır . İl ərzində Accessbank bütün istiqamətlər üzrə inkişaf etməkdə davam edib. İlin sonunda bankın aktivləri 55% artaraq 375 million dollar təşkil edib, kredit portfeli isə 43% artaraq 297 million dollara yaxınlaşıb. Depozit məhsulları üzrə  artım digər artım göstəriciləri üzrə rekord vuraraq 210 % olub və 82 million ABŞ dolları həddini aşıb.
AccessBank-ın baş meneceri, Endryu Pospilovski nəticələri şərh edərək deyib:” 2009-cu ilin  mürəkkəb iqtisadi şəraiti AccessBank və onun işçi heyətinə öz gücünü təsdiq etməyə imkan yaratdı. Müştərilər tərəfindən təsdiqlənən bu göstərici öz növbəsində depozit və kredit portfeli, eləcə də, bütün fəaliyyət istiqamətləri üzrə fəal artımda öz əyani təzahürünü tapdı.”
Nəzərə almaq lazımdır ki, 2009-cu il bankın nailiyyələrinin qiymətləndirilməsi baxımından da məhsuldar olub. Belə ki, 2009-cu ilin əvvəlində Microfinance Information Exchange, Inc. «2008 Global 100 Composite»  hesabatında dünyanın 100 ən yaxşı mikromaliyyələşdirmə institutları arasında AccessBank 41-ci yeri tutub. Bundan əlavə, Fitch Ratings agentliyi AccessBank-ın “BB+” reytinq səviyyəsini təsdiq edib, başqa sözlə, bankın reytinqi dəyişmədən Azərbaycanın özəl bankları arasında ən yüksək olaraq qalmaqdadır. Eləcə də,  Londonda keçirilən «2009 Financial Times Sustainable Banking», konfransında AccessBank  Şərqi Avropanın inkişaf edən bazarlarında 3 ən sabit bankdan biri kimi seçildi.

Депозиты в AccessBank-e выросли на 210%
Баку, 19 января 2009. Судя по достигнутым результатам 2009 год оказался для AccessBank –а столь же продуктивным, как и предидущие года. На протяжении всего года  AccessBank продолжал развиватся по всем направлениям. В конце года активы банка увеличились на 55 % составив при этом 375 миллионов долларов, кредитный портфель вырос на 43% и приблизился к 297 миллионам долларов. А общие депозитны  побили все рекорды по росту - 210% и превысили 82 миллиона долларов США.
Генеральный Менеджер AccessBank Эндрю Поспиловски, комментируя итоги сказал: «Напреженное экономическое положение 2009 года предоставило возможность AccessBank-у и всему персоналу продемонстрировать свою мощ. Это было высоко оценено клиентами, что в свою очередь отразилось на устойчивом росте депозитного и кредитного портфеля, а также во всех отраслях нашей деятельносьти».
Стоит отметить, что 2009-й год оказался для банка плодотворным так же и с точки зрения  признания его достижений. Так например, в начале 2009-го года AccessBank занял 41-е место среди 100 лучших микрофинансовых институтов мира в отчете Microfinance Information Exchange, Inc. «2008 Global 100 Composite».  Кроме этого, агентство Fitch Ratings подтвердило рейтинг AccessBank-а на уровне «ВВ+», т.е. рейтинг банка остался неизменно самым высоким рейтингом среди частных банков Азербайджана. Так же, AccessBank, был признан одним из трёх самых устойчивых банков на развивающихся рынках всей Восточной Европы во время конференции «2009 Financial Times Sustainable Banking», проведённой в Лондоне.