AccessBank İdarə Heyətinin Sədri İlin Bankiri seçildi
AccessBank-ın idarə heyətinin sədri cənab Endryu Pospilovski “İlin Bankiri” nominasiyasında mükafatla təltif olundu.
Bakı, 22 Fevral 2010. 20 fevral 2010-cu il Buta Palace-da təşkil olunmuş Azeri Business Award təntənəli mükafatlandırma mərasimində AccessBank-ın idarə heyətinin sədri cənab Endryu Pospilovski “İlin Bankiri” nominasiyasında mükafatla təltif olundu.
Azeri Business Award Milli Mükafatının Təşkilat Komitəsi AccessBank-ın idarə heyətinin sədrini mükafatlandırmaq qərarı barədə bildirdi: Böhran ili kimi səciyyələnən 2009-cu ilin əvvəlində, bazarda qüvvədə olan meyllərinin əksinə, AccessBank tək müştəri üçün nəzərdə tutulmuş kredit məbləğinin yüksək həddini 2 milyon manata qaldırdı. Dünya üzrə ən müvəffəqiyyətli bank strukturlarının belə öz fəaliyyətlərini müvəqqəti olaraq minimum həddə qədər məhdudlaşdırmağa üstünlük verdiyi dövrdə, AccessBank-ın Azərbaycanın maliyyə bazarında öz fəaliyyətini genişləndirməyə istiqamət götürməsi diqqətə layiq bir faktdır. Eyni zamanda, AccessBank Kredit portfelinin keyfiyyətini kifayət qədər yüksək səviyyədə saxlamağa müvəffəq oldu. Beləliklə, Baş Menecer cənab Endryu Pospilovskinin rəhbərliyi altında AccessBank-ın Dünya Böhranı zamanı Azərbaycan vətəndaşlarının milli bank sektoruna etibarının artmasına əhəmiyyətli töhfəsi oldu.
AccessBank-ın idarə heyətinin sədri cənab Endryu Pospilovski keçən ildə bankın əldə etdiyi nəticələr və ümumi uğurda öz şəxsi payından bəhs edərək dedi: “Bankın nailiyyətləri AccessBank-ın bütün əməkdaşlarının səylə çalışmalarının nəticəsidir. O ki qaldı, mənim keçən ilin uğurundakı payıma, güman edirəm ki, bu, mənim öz həmkarlarımın işinə müdaxiləmi mümkün qədər ixtisar etməyə çalışmağımdır. Bankın formalaşmasının ilk günlərindən etibarən biz işçi heyətimizin tədrisi və təkmilləşməsinə, aydın səlahiyyət bölgüsü və dəqiq prosedurların işlənib hazırlanmasına böyük cəhd göstəririk. Hazırda, AccessBank-da öz vəzifələrini əla yerinə yetirən mükəmməl və təcrübəli işçi heyəti formalaşıb. Məhz bunun sayəsində, bank mükəmməl nəticələrə nail olur.” |

AccessBank head is “Banker of the Year”
Baku, 22 February 2010. At the presentation of the Azeri Business Awards held on 20 February 2010 in the Buta Palace, the General Manager of AccessBank, Dr. Andrew Pospielovsky was awarded as the “Banker of the Year”.
The Azeri Business Award’s Organizational Committee, in their decision to award the General Manager of AccessBank, said: “At the beginning of the crisis in 2009 AccessBank increased its maximum loan amount for one borrower to AZN 2 million, despite the negative market trends. The fact that AccessBank moved to expand its credit activity in Azerbaijan while even the most successful banks throughout the world reduced their activity merits particular attention. At the same time AccessBank was able to keep the quality of the loan portfolio at a high level. In this way, AccessBank, under the management of the General Manager Dr. Andrew Pospielovsky, made a significant impact in strengthening Azerbaijan citizens’ confidence in the local bank sector, even during a period of crisis.”
General Manager of AccessBank, Dr. Andrew Pospielovsky, accepting the award and commenting on his personal contribution to the resultssaid: “AccessBank’s success is the result of the hard work of all of our staff. As to what was my individual contribution to the success of the previous year, I would have to say it was that I tried to interfere as little as possible in the work of our staff. Since the establishment of our bank we have invested great resources into training and developing our staff, developing clearly defined procedures and divisions of responsibilities..Today, AccessBank has a strong and highly experienced team of employees who understand their responsibilities. And this is the source of AccessBank’s success.”