AccessBank 7 illik fəaliyyəti ərzində 1 milyard ABŞ dollarından artıq məbləğdə 300 000 kredit verib.
Bu gün AccessBank kreditlər üzrə 1 milyard dollar həddini keçdiyini elan etdi. 2002-ci ildə fəaliyyətə başladığı gündən bank 175 000-dən artıq müştəriyə 300 000 kredit verib. Bu məbləğin 90%-dən artıq hissəsi biznesin genişləndirilməsi məqsədi ilə verilib, bununla da AccessBank Azərbaycan iqtisadiyyatının inkişafına və yeni iş yerlərinin açılmasına əhəmiyyətli yardım göstərir. AccessBank regionlarda kənd təsərrüfatının inkişafına xüsusi diqqət ayırır – AccessBank-da hal-hazırda verilən biznes kreditlərin 1/3 hissəsi aqrokreditlərin payına düşür.
AccessBank İdarə Heyətinin Sədri Andrü Pospilovski bu nəticəni şərh edərək bildirdi: “Biz davamlı olaraq Azərbaycanda, xüsusilə də ölkənin bölgələrində biznesin inkişafına dəstək göstəririk. AccessBank-dan alınmış kreditlər sayəsində on minlərlə yerli biznes inkişaf edir, yeni iş yerləri açılır və əhalinin ümumi gəliri artır”. |

AccessBank выдал свыше 1 миллиарда долларов США
Сегодня АссessBank перешел рубеж в 1 миллиард долларов США по выдаче кредитов. С момента начала своей деятельности, в 2002 году, банк выдал 300,000 кредитов более чем 175,000 клиентам. Больше 90% этой суммы выдано в целях расширения бизнеса и создание новых рабочих мест, таким образом, AccessBank делает большой вклад в развитие экономики Азербайджана. AccessBank уделяет особое внимание сельскохозяйственной сфере в регионах – треть бизнес кредитов которые AccessBank сейчас выдает приходится на агрокредиты.
Генеральный Менеджер AccessBank-a Эндрю Поспиловски, прокомментировав данное достижение сказал: «Мы стабильно поддерживаем азербайджанский бизнес, особенно в регионах страны. Благодаря кредитам полученным в AccessBank десятки тысяч местных бизнесов развиваются, создаются новые рабочие места и общие доходы населения увеличиваются».