AccessBank 7 illik fəaliyyəti ərzində 1 milyard ABŞ dollarından artıq məbləğdə 300 000 kredit verib.
Bu gün AccessBank kreditlər üzrə 1 milyard dollar həddini keçdiyini elan etdi. 2002-ci ildə fəaliyyətə başladığı gündən bank 175 000-dən artıq müştəriyə 300 000 kredit verib. Bu məbləğin 90%-dən artıq hissəsi biznesin genişləndirilməsi məqsədi ilə verilib, bununla da AccessBank Azərbaycan iqtisadiyyatının inkişafına və yeni iş yerlərinin açılmasına əhəmiyyətli yardım göstərir. AccessBank regionlarda kənd təsərrüfatının inkişafına xüsusi diqqət ayırır – AccessBank-da hal-hazırda verilən biznes kreditlərin 1/3 hissəsi aqrokreditlərin payına düşür.
AccessBank İdarə Heyətinin Sədri Andrü Pospilovski bu nəticəni şərh edərək bildirdi: “Biz davamlı olaraq Azərbaycanda, xüsusilə də ölkənin bölgələrində biznesin inkişafına dəstək göstəririk. AccessBank-dan alınmış kreditlər sayəsində on minlərlə yerli biznes inkişaf edir, yeni iş yerləri açılır və əhalinin ümumi gəliri artır”. |

AccessBank disburses over 1 billion USD
Today, AccessBank exceeded 1 billion USD in total loan disbursements. Since the beginning of the bank’s activity in 2002, it has disbursed 300,000 loans to more than 175,000 customers. Over 90% of this amount was disbursed to businesses and AccessBank is playing a leading role in the development of the Azerbaijan economy and the creation of new employment opportunities. This is especially the case in the regions of Azerbaijan and in the agriculture - one-third of all business loans now being disbursed by AccessBank are for financing the agricultural sector.
General Manager of AccessBank, Dr. Andrew Pospielovsky commenting on this latest achievement, said: “AccessBank has become the reliable partner for Azerbaijan’s business community, especially in the regions of the country. Tens of thousands of local businesses across the country are growing with the help of financing from AccessBank – creating new jobs and increasing income levels of the population”.