AccessBank-dakı əmanətlərin ümumi məbləği 100 milyon ABŞ dollarından artıqdır.
Bu gün AccessBank, Bankın depozit portfelinin 100 milyon ABŞ dolları həddini ötdüyünü elan etdi. Dünya maliyyə sektorundakı mürəkkəb iqtisadi vəziyyətə baxmayaraq, bütünlüklə 2009-cu il ərzində AccessBank fəal surətdə inkişaf edərək bütün istiqamətlərdə artım nümayiş etdirməkdə davam edirdi. Belə ki, 2009-cu il ərzində depozit portfeli 210% artaraq 82 milyon ABŞ dollarından çox olub. 2010-cu ilin əvvəlindən başlayaraq, depozit portfeli daha 25%, yəni 22 milyon ABŞ dolları artaraq 104 milyon ABŞ dollarını ötüb.
AccessBank Baş Meneceri Andryu Pospilovski deyib: «AccessBank-da depozitlərin sürətlə artması bankımıza olan inamın yüksəldiyini sübut edir. Bu inam AccessBank-ın uzun illər ərzində Azərbaycanda sabit və etibarlı şəkildə fəaliyyət göstərməsi sayəsində əldə olunub».
AccessBank-ın depozit əmanətləri ilə əlaqədar təklif etdiyi şərtlər respublikanın bank sektorunda mövcud olan ən mükəmməl şərtlərdən biridir. AccessBank əhalinin bütün təbəqələri üçün əlverişli bank olmağa çalışır və kiçik depozitlər üçün böyük məbləğlərdən daha yüksək faiz dərəcələri təklif edir. Müddətli depozit üçün minimal məbləğ cəmi 50 manat, toplama depozitləri üçün isə cəmi 5 manatdır.

Total  deposits in AccessBank have exceeded USD 100 million
Today AccessBank announced that the deposit portfolio of the Bank passed USD 100 million. Despite the economic headwinds in the world financial sector throughout 2009 and into 2010, AccessBank continued to actively and consistently expand all of its business sectors. Following a 210% increase of the deposit portfolio in 2009 that pushed the total to USD 82 million, 2010 has seen a continuation of this trend as the portfolio increased more than 25% or USD 22 million to at total of USD 104 million.
The General Manager of AccessBank, Dr. Andrew Pospielovsky, said, ”The strong growth of the deposits in AccessBank shows our increasing outreach and the population’s trust in our Bank. AccessBank has earned this trust through years of stable and reliable activity in Azerbaijan.”
The conditions and rates offered by AccessBank for deposits are among the best in the banking sector of Azerbaijan. AccessBank strives to make deposits accessible to all people and even offers the higherinterest rates for small than for large deposits. This includes a minimum amount for term deposit of only AZN 50 and only AZN 5 contributions for monthly savings deposits.