AccessBank Milli futbolun sponsoru oldu
AccessBank Azərbaycan Futbol Federasiyaları Assosiasiyası (AFFA) ilə sponsorluq və əməkdaşlıq barədə müqavilə imzaladı. Bu müqaviləni imzalamaqla AccessBank, Azərbaycan milli futbol yığmasının, qadın yığma komandasının, futzal yığma komandasının, Azərbaycan çimərlik futbol yığmasının, eləcə də gənc yığma komandalarının (U-15,U-16,U-17,U-19,U-21) 4 il müddətinə rəsmi sponsoru oldu. AccessBank AFFA-nın bütün Azərbaycan məktəblərində, xüsusilə də uşaqlar arasında, futbolun inkişafına istiqamətlənmiş dəyərli fəaliyyətini dəstəkləyir və bu məqsədə nail olmaq üçün AFFA ilə əməkdaşlıq etməyə hazırdır.
AFFA-nın Baş Katibi Elxan Məmmədov bu razılaşmanı şərh edərək qeyd etdi: “AFFA ilə AccesBank arasında sponsorluq və əməkdaşlıq müqaviləsinin imzalanması təqdirəlayiq hadisədir, çünki AccesBank ölkəmizdə fəaliyyət göstərən ən nüfuzlu banklardan biridir. AccesBank-ın AFFA ilə əməkdaşlığı təkcə maddi baxımdan deyil, eləcə də, futbolun kütləviliyinin artırılması baxımından xüsusi rol oynayacaq. Belə ki, əməkdaşlığımız sayəsində ölkəmizdə futbolun bütün kateqoriyalar üzrə inkişafı naminə müxtəlif tədbirlər həyata keçirəcəyimizə əminəm”.
AccessBank-ın Baş Meneceri Andrü Pospilovski dedi:“AccessBank Azərbaycanın inkişaf etdirilməsi məqsədi ilə təsis olunub. Hazırda biz, kiçik sahibkarlığın və iqtisadiyyatın inkişafına əhəmiyyətli töhfə verməkdə davam edirik. Biz, xeyli məmnunuq ki, artıq Azərbaycan futbolunun inkişafına – idman və sağlam həyat tərzinin inkişafına da kömək edə biləcəyik. AFFA ilə bu müqaviləni imzalamaqla biz gələcəkdə bir sıra zirvələri fəth edəcəyimizə əminik”. |

AccessBank спонсор национального футбола
AccessBank подписал договор о спонсорстве и сотрудничестве с Ассоциацией Футбольных Федераций Азербайджана (АФФА). Подписав данный контракт, AccessBank стал официальным спонсором на четыре последующих года Нацианальной Сборной Азербайджана по футболу, женских сборных, сборных по футзалу, сборной Азербайджана по пляжному футболу, а так же, юношеских сборных (U-15, U-16, U-17, U-19, U-21). AccessBank так же поддерживает ценную работу АФФА, направленную на развитие футбола в школах и среди детей по всему Азербайджану, и будет сотрудничать с АФФА для достижения этой цели.
Генеральный Секретарь АФФА Эльхан Мамедов комментируя подписание данного соглашения сказал: «Подписание контракта о спонсорстве и сотрудничестве между АccessBank-oм и AФФА является знаменательным событием. AccessBank,один из влиятельных банков в Азербайджане. Сотрудничество с AccessBank-ом предоставит не только материальную поддержку, но и поможет сделать футбол более востребованным видом спорта. Я уверен, что благодаря нашему сотрудничеству, в нашей стране будут организованы различные мероприятия для развития футбола во всех категориях».
«AccessBank был создан с целью развития Азербайджана. Мы уже делаем большой  вклад в развитие малого предпринимательства и развития экономики. Мы рады, что теперь мы будем делать вклад, так же в развитие азербайджанского футбола – развитие спорта и здорового образа жизни. Заключая этот договор с АФФА, мы уверены, что впереди нас всех ждет множество побед» - сказал Генеральный менеджер AccessBank-а Эндрю Поспиеловски.