AccessBank Milli futbolun sponsoru oldu
AccessBank Azərbaycan Futbol Federasiyaları Assosiasiyası (AFFA) ilə sponsorluq və əməkdaşlıq barədə müqavilə imzaladı. Bu müqaviləni imzalamaqla AccessBank, Azərbaycan milli futbol yığmasının, qadın yığma komandasının, futzal yığma komandasının, Azərbaycan çimərlik futbol yığmasının, eləcə də gənc yığma komandalarının (U-15,U-16,U-17,U-19,U-21) 4 il müddətinə rəsmi sponsoru oldu. AccessBank AFFA-nın bütün Azərbaycan məktəblərində, xüsusilə də uşaqlar arasında, futbolun inkişafına istiqamətlənmiş dəyərli fəaliyyətini dəstəkləyir və bu məqsədə nail olmaq üçün AFFA ilə əməkdaşlıq etməyə hazırdır.
AFFA-nın Baş Katibi Elxan Məmmədov bu razılaşmanı şərh edərək qeyd etdi: “AFFA ilə AccesBank arasında sponsorluq və əməkdaşlıq müqaviləsinin imzalanması təqdirəlayiq hadisədir, çünki AccesBank ölkəmizdə fəaliyyət göstərən ən nüfuzlu banklardan biridir. AccesBank-ın AFFA ilə əməkdaşlığı təkcə maddi baxımdan deyil, eləcə də, futbolun kütləviliyinin artırılması baxımından xüsusi rol oynayacaq. Belə ki, əməkdaşlığımız sayəsində ölkəmizdə futbolun bütün kateqoriyalar üzrə inkişafı naminə müxtəlif tədbirlər həyata keçirəcəyimizə əminəm”.
AccessBank-ın Baş Meneceri Andrü Pospilovski dedi:“AccessBank Azərbaycanın inkişaf etdirilməsi məqsədi ilə təsis olunub. Hazırda biz, kiçik sahibkarlığın və iqtisadiyyatın inkişafına əhəmiyyətli töhfə verməkdə davam edirik. Biz, xeyli məmnunuq ki, artıq Azərbaycan futbolunun inkişafına – idman və sağlam həyat tərzinin inkişafına da kömək edə biləcəyik. AFFA ilə bu müqaviləni imzalamaqla biz gələcəkdə bir sıra zirvələri fəth edəcəyimizə əminik”. |

AccessBank sponsors National Football
It was announced today that AccessBank has become an official sponsor of the Azerbaijan Football Federations Associations (AFFA) for the next four-years. Under the terms of the sponsorship agreement AccessBank has become an official sponsor of the national men’s and women’s football teams, including senior and junior teams (U-15, U-16, U-17,U-19, U-21), as well as the indoor and beach football teams. AccessBank will also support AFFA’s valuable work directed to the development of football in schools, among children, and throughout Azerbaijan and will collaborate with AFFA for this purpose.
General Secretary of AFFA Elkhan Mammadov commenting the signing of the sponsorship said: “The signing of the sponsorship and partnership contract between AccessBank and AFFA is an significant event. AccessBank is one of the authoritative banks in our country. The partnership of AccessBank and AFFA will provide not only financial support, but also help popularize and promote football. I am sure that our partnership will enable us to organize different events to contribute to the development of football across the country”.
General Manager of AccessBank Andrew Pospielovsky said: “AccessBank was established to contribute to the development of Azerbaijan. We are already making a significant impact to the development of small business and the economy. We are proud that now we will also be able contribute to the development of football in Azerbaijan – to the development of sport and healthy life-style. By signing this contract we are sure that many victories lie before us”. |