AccessBank müştərilərin mühafizəkarı seçildi
MFC-ninİllik Konfrnasında AccessBank müştəriləri mühafizə etmək təcrübəsinə görə mükafatla təltif olundu.
Bu gün AccessBank, Mikromaliyyələşdirmə Mərkəzinin (MFC) Qazaxıstanda keçirilən illik konfransında, müştəriləri mühafizə etmək və həddən artıq borclanmasının qarşısını almaq üzrə təcrübəsinə görə mükafat aldığını elan etdi. Mükafat, MFC ilə birgə Smart Campaign – müştərilərin maraqlarının qorunması ilə məşğul olan mikromaliyyələşdirmə təşkilatlarının beynəlmiləl hərəkatı tərəfindən verildi. AccessBank, müştəriləri mühafizə etməyə görə Qafqazda mükafat alan yeganə təşkilat oldu. Bundan əlavə, AccessBank, Sosial Göstəricilər Hesabatına görə də mükafat aldı. Bu mükafat, şəffaflıq və dəqiqlik prinsiplərinə uyğun fəaliyyət göstərən mikromaliyyə institutlarının nailiyyətlərini nümayiş etdirir. Mükafat, 2009-cu ildə CGAP və Ford Foundation, Michael & Susan Dell Foundation və Social Performance Task Force tərəfindən yaradılıb və Microfinance Information Exchange (the MIX - mikromaliyyələşdirmə təşkilatlarının maliyyə və sosial fəaliyyəti haqqında məlumat təchiz edən beynəlmiləl təşkilat) tərəfindən tətbiq olunur.
AccessBank-ın Baş Meneceri Andrü Pospilovski, mükafatla əlaqədar qeyd etdi: “AccessBank-ın fəaliyyətə başladığı ilk gündən biz “Məsuliyyətli bank” olmağı qarşımıza məqsəd qoymuşuq və maliyyə xidmətlərimizin müştərilərimiz üçün həqiqətən faydalı olmasına çalışmışıq. Bu, ilk növbədə, krediti yalnız onun fayda verəcəyi müştərilərə vermək və müştərilərin həddən artıq borclanmasının qarşısını almaq deməkdir. Bu mükafat bizim öz məramımıza sadiqliyimizi təsdiq edir”. |

AccessBank recognized for Client Protection
During the MFC’s annual conference AccessBank was recognized for its practices in Client Protection.
Today, AccessBank announced that it was recognised for its good practices in Client Protection and Avoidance of Over-Indebtedness during the annual conference of the Microfinance Centre (MFC) in Kazakhstan. The honor was awarded to AccessBank by the MFC together with the Smart Campaign, a global movement of microfinance organizations for Client Protection. AccessBank was the only organization in the Caucasus region awarded for Client Protection. During the conference AccessBank was also recognised for its Social Performance Reporting. The Social Performance Reporting Award recognized MFIs commitment to transparency and accountability. The Award was established in 2009 by CGAP, together with the Ford Foundation, the Michael & Susan Dell Foundation, and the Social Performance Task Force, and is administered by the Microfinance Information Exchange (MIX), a worldwide provider of financial and social performance information for the microfinance sector.
General Manager of AccessBank Andrew Pospielovsky welcoming the awards said: “Since the first day of AccessBank's work, we have endeavored to be a ‘Responsible bank’. We try to ensure that each of our financial products is truly beneficial for our clients. Most importantly, this means providing loans only to those clients that will benefit from them and prevent client over-indebtedness. This award for Client Protection testifies that we are fulfilling our aims.”